Najlepsze prezenty na Dzien Babci i Dziadka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Juz 21 stycznia w wielu domach będziemy świętować wraz z naszymi kochanymi dziadkami. Jest to swietna okazja, aby pokazać jak bardzo są przez nas kochani. Dzień Babci i Dziadka jest doskonałym pretekstem do wykonania lub stworzenia niebanalnych podarunków. Możliwości jest mnóstwo – wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz kreatywności. Oczywiście, kupiony podarunek również sprawi radość, ale prezent na Dzień Babci i Dziadka, w którego przygotowanie włożymy serce i nasz czas stanie się niezapomnianym i jeszcze cenniejszym prezentem przechowywanym z sentymentem na półce przez babcie czy dziadka.

Poniżej garść pomysłów na kreatywne podejście do tematu. Oczywiscie możemy stworzyć osobny podarunek dla babci i dziadka,  lub jeden wspólny. Decyzja należy o nas.

Igielnik
Idealnym prezentem na Dzień Babci mógłby stać się własnoręcznie wykonany igielnik, do którego potrzebny nam mały słoiczek i odrobina włóczki. Słoiczek służyłby do przechowywania igieł, a pokrywka, na której został przyklejony ”kokon” z włóczki – do wbijania igieł. Najlepszą zabawą przy tworzeniu igielnika jest ozdabianie słoiczka. Tu można popuścićwodze fantazji i stworzyć coś naprawdę oryginalnego.

Papierowe kwiaty, etykiety, doniczki
Każda kobieta uwielbia dostawać kwiaty. Te starsze również! Dlatego wykonane przez nas papierowe kwiaty z pewnością doceni każda babcia. Oprócz kilku kawałków kolorowego papieru, bibuły i krepy przyda się książka ucząca techniki orgiami lub garść pomysłów z Internetu jak stworzyć cudowne kolorowe kwiaty z papieru. Równie doskonałym prezentem na Dzień Babci mogą okazać się ręcznie zrobione etykiety na babcine przetwory. Jestem pewna, że uradowana babcia obdaruje was kilkoma pięknie ozdobionymi słoiczkami pyszności. Jeśli babcia jest zapalonym ogrodnikiem i ogromną przyjemność sprawia jej podlewanie kwiatów, to może warto pomyśleć o personalizowanych doniczkach specjalnie dla babci. Zwykłe plastikowe kolorowe doniczki można w piękny sposób ozdobić flamastrami i różnymi naklejkami.

Kubek, krawat
Z kolei doskonały prezent dla dziadka to wykonany ręcznie i pięknie ozdobiony kubek. W sklepach papierniczych znajdziemy potrzebne materiały, z kubkami włącznie. Napisami mogą to być zabawne wierszyki lub życzenia prosto z serca. Jeśli dziadek należy do łasuchów, podarujmy mu krawat pełen słodyczy. Krawat może być prawdziwy, bądź narysowany- za pomocą folii spożywczej umocujmy do niego łakocie prezent gotowy. Nie zapomnijmy o bileciku z życzeniami dla dziadka.

Kalendarze, kartki, serduszka z masy solnej
Wśród prezentów, które można wykonana łącznie, i dla babci i dla dziadka należy koniecznie wspomnieć o kalendarzach ze zdjęciami wnuków i personalizowanych albumach. Innym doskonałym pomysłem są kartki z odciskami dłoni naszych dzieci. Im większa kartka tym lepiej, ale taka mniejsza też doskonale mogłaby wyglądać oprawiona w ramce i powieszona na ścianie. Ostatnio w modzie są personalizowane sesje zdjęciowe, polegające na fotografowaniu dziecka trzymającego kartki z życzeniami. Tak wydrukowana sentencja na pewno zachwyci każdego dziadka i babcie. Bardzo kreatywnym pomysłem jest wykonanie serduszek z masy solnej. Przygotowanie takiego prezentu będzie wspaniała zabawą dla naszego malucha.. i nas samych. Serduszko można oprawić w ramkę, również z masy solnej i powiesić na ścianie jako unikatowy obrazek.

.

Fotoksiążka

Nieco odmiennym, ale również kreatywnym i angażującym nas oraz nasze dzieci w tworzenie prezentu dla ukochanych dziadków jest fotoksiążka.

Ponieważ jest to prezent, który my mamy zamiar podarować naszym  dziadkom,  pragnę na temat fotoksiążki poświecić tu odrobinę  więcej czasu. W naszym przypadku okazała się ona strzałem w dziesiątke i dla obu dziadków w ubiegłym roku stała się prezentem idealnym i bardzo sentymentalnym.

W tym roku zdecydowałam się na podobny prezent, ale w nieco odmiennym charakterze.

Największy wybór fotoksiążek dla Babci i Dziadka znalazłam na stronie www.printu.pl, gdzie mogłam wybierać do woli najładniejsze wzorce, życzenia i sentencje dla dziadków.

Doskonałej jakości druk pięknie zaprezentował wybrane przeze mnie zdjecia, które umieściłam w wirtualnym kreatorze fotoksiążki. Nie miałam, żadnych problemów z programem, ktory intuicyjnie dobierał odpowiednie formaty i wielkości zdjec. Efekt możecie podziwiać poniżej, jednak z wiadomych przyczyn nie pokazuje całości. Do święta Dnia Babci i Dziadka w końcu zostało jeszcze troche czasu. Dlatego spokojnie zdążycie zamówić swoją wymarzona książkę.

Zainteresowani rabatem w wysokości 44%? Więcej szczegółów znajdziecie pod poniższym Linkiem

Jeśli nie mamy czasu na własnoręczne przygotowanie prezentu nie wpadajmy w panikę. Standardowa laurka narysowana przez wnuków również sprawi ogromną radość i ciepło w sercu. Najważniejsze w tym całym święcie jest pamięć o naszych kochanych babciach i dziadkach

  • Agata Wierzgacz

    Bardzo podobają mam się foto książki i na pewno kiedyś taką zamówimy . W tym roku będziemy robic laurki i może ręczniki personalizowane kupimy 😉