Pomysly na pyszne sałatki z truskawkami- czyli jak zrobić dobrze podniebieniu.

imageSezon truskawkowy ruszył pełną parą! Dla takiego truskawkowego łasucha jak ja jest to najwspanialszy czas, aby eksperymentować w kuchni z tymi niepozornymi owocami. W mojej kuchni  owoce zagościły od kilku dni na stole przy okazji każdego posiłku. Zwłaszcza spodobały mi się wytrawne pomysły na sałatki. Sprawdźcie sami z czym to sie je! Tak naprawdę nie ma produktu, z którym truskawki nie smakują rewelacyjnie. Czy to rożnego rodzaju sery, sałaty czy tez w koimpozycji z innymi owocami- w każdym wariancie sprawiają, że czuje siemprzyslowiowe niebo w gębie. Musicie mi uwierzyć na słowo- każda z nich została spróbowania przeze mnie  smakowała bosko. Dzisiaj polecę Wam jednak moja ulubioną- i najprostsza do wykonania.image Salatka ze szpinakiem, truskawkami, awokado, orzechami i ziarnami słonecznika w miodowym vinegret.

Ogólnodostępne składniki czynią z niej wyjątkowo łatwą i szybką w wykonaniu. Wszystkie podane składnik mieszamy wedle naszego gustu i doprawiamy miodowo cytrynowym winegretem.

Składniki:

szpinak

truskawki

awokado

słonecznik

orzechy

vinegret- 3 łyżki cytryny

1 łyżka oliwy

1 łyżka miodu

doprawiamy sola i pieprzem- przyprawiamy 15 minut przed podaniem i delektujemy się niesamowitym smakiem! Prawda, że proste?

 

image image image

 

  • naszebabelkowo.blogspot.com

    Wow. Sporo tych kombinacji 🙂 Truskawki w tym sezonie jeszcze mi nie podeszły – zawsze trafiałam na kwaśne albo bez smaku…choć generalnie uwielbiam i mam nadzieję, że wreszcie odnajdę jakąś dobrą, smaczną odmianę 🙂

  • Jak ja kocham truskawki!
    Ale nie wpadłam jeszcze na to, by robić z nich sałatki… najwidoczniej mam czego żałować. 🙂